BAŞKAN MESUT ÜNER; ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

BAŞKAN MESUT ÜNER; ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
 Tarih: 17-03-2023 20:38:16
BAŞKAN MESUT ÜNER; ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Özel gün ve haftalarda örnek organizasyonlara imza atıp, sadece Çatalca halkının değil tüm bölge halkımızın dikkatini çeken Başkan Mesut Üner, ‘’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’’ programlarıyla da ilçe halkına günün anlam ve önemine özel çok yoğun dolu dolu bir gün yaşattı.

 

Günün ilk programı, ilçedeki tüm Şehitliklerde Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Çatalca Şehitliklerindeki program sonrası, günün programı Cumhuriyet meydanında Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi huzurunda saygı duruşu ve istiklal marşımız gür bir sesle okuduktan sonra çelenk sunuldu. Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin programına katılım sağlandı. Cumhuriyet meydanındaki programın ardından, bugünlerimizi borçlu olduğumuz Şehitlerimizin aileleriyle öğlen yemeği programı gerçekleşti.

 

‘’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’’ programlarının sonunda açıklamalarda bulunan Başkan Mesut Üner; ‘’Çanakkale, Dünya tarihinde görülmemiş bir destanın adıdır. Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde aziz milletimiz adeta tek vücut olup, yedi düvele bu vatanın asla bölünmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdi. Tarih boyunca görüldüğü üzere biz bir ve birlik olduktan sonra bizleri hiçbir güç mağlup edemez ve bu vatan asla parçalanmaz. Bizlere de düşen görev, tarihimizden ders alıp birlik ve beraberlik içinde bu vatan için durmaksızın çalışıp üretmeliyiz. Şehitlerimizi anmanın en güzel anlamı da budur. Bu vesileyle ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günümüzü kutlar, başta Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımız ile bayrağımız için Şehit ve Gazi olan tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, hayatta olan Gazilerimize ise sağlık ve uzun ömürler diliyorum.’’ dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız 

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Belediye Haberleri Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI