Çavuş ailesinden çağrı: Oğlumuzun katilini bulun

“Süleyman Soylu'ya soruyorum: Oğlum Ahmet Emre Çavuş’u kim vurdu ?”
 Tarih: 17-05-2022 20:39:37
Çavuş ailesinden çağrı: Oğlumuzun katilini bulun

Gazeteci Bülent Çavuş’un Gazi Mahallesi’nde maganda kurşunuyla vurulduktan sonra felç kalan oğlu Ahmet Emre Çavuş’un katili  6 yıl 9 ay 24  gündür aranıyor.

Ahmet Emre Çavuş, İstanbul'un Sultangazi ilçesindeki Gazi Mahallesi’nde 2 Ağustos 2015 akşamı, arkadaşlarıyla yolda yürüdüğü sırada nereden geldiği belli olmayan bir kurşunla boynundan yaralandı.Omuriliğinin zedelenerek, vücudunun yüzde 99’unun felç kalmasına neden olan olay gerçekleştiğinde, henüz 17 yaşındaydı...Tabancadan çıkan kurşunla vurulmasının ardından ilk 7 ayı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi yoğun bakım ünitesinde olmak üzere 2 yıl tedavi gören Çavuş, 13 Ağustos 2017’de de vefat etti. Çavuş Ailesi 6 yıl 9 ay 24 gündür oğularının katilini arıyorlar .
''YAŞASAYDI 24 YAŞINA BASACAKTI''
Ahmet Emre Çavuş'un Babası Gazeteci Bülent Çavuş "Oğlumuz, 2 yıl mücadele etti ama sonunda dayanamadı. Ahmet Emre yaşasaydı, 26 Mayıs’ta 24 yaşına basacaktı" Askerliğin Yapmış olacaktı bellki de evlenmiş olacaktı  ifadelerini kullanan baba Bülent Çavuş, yaklaşık 6 yıl 9 ay 24 gündür oğullarının vurulmasından sorumlu olan kişi ya da kişilerin yakalanıp, adaletin yerini bulması için gösterdikleri tüm uğraşların sonuçsuz kaldığını anlattı.
Oğlumuzu  vuran hala bulunamadı. Tek dileğimiz suçlunun bulunması” diyen Çavuş, ''Tek İsteğimiz Hiç kimse kendi asıl işini yapmıyor. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Sesimizi Duyması , İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere devlet görevlilerine bu işin üstüne gidilmesi'' ifadelerini kullandı.
Acılı baba, ''İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya soruyorum: Oğlum Ahmet Emre Çavuş'u kim öldürdü? 6 yıl 9 ay 24 gündür Emniyet bir arpa boyu ilerlemedi ? Her maganda kurşunu haberinde aynı acıyı yaşıyoruz. Yeni Emreler de ölmesin. Başka aileler de bu acıyı yaşamasın. Bizler 6 yıl 9 ay 24 gündür  Tek Sorduğumuz Soru Oğlum Ahmet Emre Çavuş'u kim öldürdü?'' dedi. 
İSMİ SOKAĞA VERİLDİ VALİLİK: UYGUN GÖRÜLMEDİ
Ahmet Emre Çavuş’un ailesi tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) verilen Dilekçe ile  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından olumlu karşılandı. 
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin 16 Eylül 2020 tarihli oturumunda, Sultangazi’de 2015 yılında yolda yürürken bir magandanın tabancasından çıkan kurşunla ağır yaralanan ve 2 yıl 11 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden lise öğrencisi Ahmet Emre Çavuş’un ismi, doğup büyüdüğü 75.Yıl Mahallesi’nde bulunan bir sokağa verilmişti.
Oybirliği ile alınan kararla ilgili o dönem Harita Komisyonu Başkanı olan Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı AKP'li Mehmet Yiğit, bireysel silahsızlanmaya dikkat çekmek için bu isimlendirmenin büyük önem taşıdığına dikkat çekmişti.
Karar sonrası İBB, sokağa Ahmet Emre Çavuş'un adını taşıyan tabelayı astı ancak henüz valilikten karar onayı çıkmadığı için kısa bir süre sonra indirildi. Meclis kararı ile ilgili İstanbul Valiliği'nden beklenen onay yazısı bir yıl sonra 13 Ekim 2021'de geldi. Gelen karar, acılı aileyi bir kez daha yasa boğdu. Kararda “İnceleme neticesinde söz konusu meclis kararının onaylanmayı uygun görülmemiştir” denildi. İstanbul Valiliği'nin gönderdiği yazıda kararın neden uygun görülmediğine ilişkin bir gerekçe gösterilmedi.
ZANLI HALA YAKALANAMADI
1998 doğumlu Ahmet Emre Çavuş, 11’inci sınıf öğrencisiyken 2 Ağustos 2015 tarihinde arkadaşları ile yolda yürürken bir magandanın tabancasından çıkan kurşunla omuriliği zedelenerek felç oldu. İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 7 ay yoğun bakımda tedavi gördü. Daha sonra 1.5 yıl fizik tedavi uygulandı.
21 Haziran 2017’de ameliyat için tekrar Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yattı. 2 büyük ameliyat geçirdi. Ara ara değişik hastanelerde kısa süreli tedaviler gören Ahmet Emre Çavuş, 13 Ağustos 2017’de aniden fenalaştı ve hayatını kaybetti. Ahmet Emre Çavuş’un ebeveynleri Bülent-Zeynep Çavuş kaybettikleri oğulları için 7 yıldır hukuk mücadelesi veriyor. Ahmet Emre Çavuş’u vuran zanlı hala yakalanamadı.

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI