CHP Spor Kurulu Başkanı Kenan Nuhut: "CHP olarak önceliğimiz Türk sporudur"

CHP Genel Başkan Başdanışmanı, Spor Kurulu Başkanı Kenan Nuhut, "Bu ülkede spor yapan gençler bizim gençlerimiz, kulüpler de bizim kulüplerimizdir. Hazırladığımız yasa tasarısında, sporcuyu ve spor adamını önceleyen bir yasa ile yola çıkıyoruz" dedi.
 Tarih: 26-01-2022 15:19:42
CHP Spor Kurulu Başkanı Kenan Nuhut:

CHP Spor Kurulu Başkanı Kenan Nuhut yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“AKP bir torba kanun teklifi içinde TBMM’ye getireceği konuşulan yeni spor yasası duyumlarımıza göre Türk sporunu içinden çıkılmaz bir hale getirecektir.

Mevcutta bakıyorsunuz maalesef her maddesi değiştirilmiş, hukukçuların bile altından kalkamadığı bir manzume haline gelmiştir. Dolayısıyla Türk sporuna hiçbir fayda sağlamayan bir kanunla karşı karşıyayız. Birtakım geçici başarılarla seviniyoruz. Halbuki başarılar kalıcı olmalıdır.

Spor hukukçularından ve milletvekillerimizden oluşan değerli bir kadro ile Türk sporunun geleceğini önceleyen merkezine sporcuyu ve sporu alan bir yasa çalışmasının sonuna geldik evrensel normlar ve dünyanın gerisinde olmayan Türk sporunu başarıya götürmek için çalışıyoruz yasa çalışmamızı yaparken AKP’nin yapmış olduğu gibi ben yaptım oldu değil, spor kulüplerinden, Sporculardan Sporun tüm paydaşlarından görüş aldık ve ortaya yeni yasa teklifimizi ortaya çıkarttık

AKP 20 Yılda Türk sporunu çok geriye götürdü dolayısıyla ortaya bir enkaz yığını bıraktı sportif başarıdan uzak benim adamım olsun anlayışı hakım kılındı ve spora siyaset bulaştırdı,  CHP olarak biz tekrar Türk sporunu şaha kaldırmak istiyoruz ve bunu iktidar olmamızla birlikte yapacağız.

 "CHP'li belediyelerin yetiştirdiği sporcular, tokyo Olimpiyatlarına giden sporcuların 4’te 1'ini teşkil ediyordu" Buradan da baktığınızda CHP’li belediyelerin hem sosyal belediyecilik konusunda hem de sportif yönden bu işe çok özenle eğildiğini görüyoruz. O nedenle ben tüm belediyelerin bu anlamda çok iyi görevler yapması gerektiğini düşünüyorum."

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI