EDREMİT BELEDİYESİ ATATÜRK KÜLTÜR EVİ’NE ZİYARETÇİ AKINI

EDREMİT BELEDİYESİ ATATÜRK KÜLTÜR EVİ’NE ZİYARETÇİ AKINI
 Tarih: 09-11-2023 19:51:25
EDREMİT BELEDİYESİ ATATÜRK KÜLTÜR EVİ’NE ZİYARETÇİ AKINI

ÇOCUKLAR ATATÜRK’ÜN EDREMİT’İ ZİYARETİNİ DİNLEDİ

Edremit Belediyesi Atatürk Kültür Evi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma günü dolayısıyla ziyaretçi akınına uğruyor. İlçedeki çeşitli okullardan öğrenciler Ata’nın kaldığı evi merak ve heyecan içerisinde gezerek bilgi aldılar.

Edremit’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 100. yılda Atatürk Kültür Evi ziyaretçi akınına uğramıştı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla Tuzcumurat Mahallesi Çayiçi Caddesi’nde bulunan Atatürk Kültür Evi ziyaretçilerle doldu. Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıldönümünde öğrenciler Atatürk’ün Edremit’e ziyareti esnasında kaldığı Sezai Arkök’e ait restore edilen evi gezdiler. Sarıkız Anaokulu ve Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cumhur Dokur ve müze sorumluları rehberlik ettiler. Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde evi gezerken Ata’nın kaldığı evi gezmekten mutluluk ve heyecan duyduklarını ifade ettiler.

Edremit’in tarihi Atatürk’ün Edremit’teki anıları ve kültürel değerlerin anlatıldığı gezide genç kuşaklara sunum yapılarak bölge ve mitolojik tarih hakkında da kısa bilgiler verildi. Çocuklara ve gençlere Kültür Müdürlüğü tarafından Nutuk hediye edildi.
 
 
Etiketler
  Bu haber 172 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Edremit Belediyesi Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI