İstanbul Valiliği, Dersim Dernekleri pikniğini yasakladı

İstanbul Valiliği, Dersim Dernekleri Federasyonu'nun (DEDEF) bugün İstanbul Aydos Ormanı'nda gerçekleşeceği pikniği yasakladı.
 Tarih: 22-05-2022 14:33:09
İstanbul Valiliği, Dersim Dernekleri pikniğini yasakladı

Dersim Dernekleri Federasyonu'nun (DEDEF) bugün istanbul Aydos Ormanı'nda gerçekleşeceği piknik, İstanbul Valiliği tarafından pikniğe 24 saat kala yasaklandı. DEDEF, yazılı açıklama yaptı.

'İyi niyetten uzak'

"AKP'nin son yıllarda bu yasaklamaları ileri demokrasilerinin safsatasının üründür. Her şeyden önce bu kararın son güne kadar bekletilerek, yapılan onca hazırlık yok sayılarak üyelerimizin pandemi nedeniyle bir araya gelme arzusu ve en önemlisi ekonomik olarak çok ağır bir yük altına girmemiz sağlandıktan sonra bildirilmesi, yapılan işlemin her türden iyi niyetten uzak olduğunu göstermektedir" denildi.

 Gerekçe: "Güvenliğinizi alamayız"

Evrensel'in haberine göre, gerekçenin pikniğin güvenliğinin alınamayacağı olarak kendilerine iletildiğinin belirtildiği açıklamada "Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı önlem almak, güvenlik içinde piknik yapmamızı sağlamakla yükümlü olanların, bu gerekçelendirmeyi demokratik hakkımızın yasaklanmasının gerekçesi yapmaları, temel hukuk normlarının ihlalidir. Kısacası tarafımıza iletilen yasaklama gerekçesi her açıdan hukuki meşruiyetten, demokratik bir toplum ölçüsünde başvurulabilecek gereklilik ve ölçülülük gerekçelerinden bütünüyle yoksundur." ifadelerine yer verildi.

 'Pikniği en kısa zamanda yapacağız'

Pikniğin en yakın zamanda gerçekleştirileceğini, elinde davetiye olanların davetyelerini saklamalarının not düşüldüğü açıklamada "Piknik yerinde 6. kapı girişinde, basın açıklaması yapıp, yasakçı zihniyeti kınayacağız" ifadeleri kullanıldı.

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER İSTANBUL Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI