Odunpazarı’nda kadınlara ücretsiz kanser taraması

Odunpazarı’nda kadınlara ücretsiz kanser taraması
 Tarih: 17-03-2023 11:51:16
Odunpazarı’nda kadınlara ücretsiz kanser taraması

Odunpazarı Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile ortaklaşa anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Rahim ve meme kanseri için bilinçlendirme ve farkındalık etkinliğinde kadınlara kanser taramaları yapıldı.

 

Kadınlar arasında sıklıkla görülen rahim ve meme kanserine karşı bilinçlenme ve farkındalık arttırmak için Çankaya Mahallesi’nde bulunan Cüneyt Arkın Halk Merkezi’nde kadınlara KETEM taraması yapıldı. Ardından da Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Alev Özdemir Karabağ, kadınlara rahim ve meme kanseri ile ilgili seminer verdi.

 

Meme kanserinin ülkemizde ve dünyada kadınlarda en sık görülen kanser türü olduğunu ifade eden Karabağ, bu nedenle 40-69 yaş aralığındaki kadınların 2 yılda bir kanser tetkiklerini yaptırmaları gerektiğini vurguladı. Erken teşhisin kanser ile mücadelede hayati öneme sahip olduğunun altını çizen Karabağ, rahim ve meme kanserlerinin risk faktörleri, belirtileri, tanı ve tedavi yöntemleri hakkında kadınlara bilgi verdi. 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Odunpazarı Belediyesi Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI