ÖZEL I Toplumsal kulislerden bildiriyor: Yarın MHK'da 'deprem' günü!

Merkez Hakem Kurulu’nun 13 Süper Lig hakemini görevden almasının ardından tepkiler büyüyor. Federasyonun desteğini alan MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu ise, yarın hem kurul üyelerinden hem de başka hakemlerden gelen istifalarla karşılaşabilir.
 Tarih: 13-03-2022 21:18:27
ÖZEL I Toplumsal kulislerden bildiriyor: Yarın MHK'da 'deprem' günü!
M. Umut Dolu

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından alınan kararla Süper Lig’de düdük çalan 13 hakemin görevden alınmasına tepkiler büyüyor. Alınan karara ilişkin açıklamalarda bulunan MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu, bazı hakemlerin Kurul üzeri davranışlarının olduğunu ve bu nedenle klasman dışı bırakıldıklarını dile getirmişti.

İlk olarak Mete Kalkavan’ın karara tepki olarak hakemliği bırakmasının ardından Halil Umut Meler ve Arda Kardeşler de bu hafta görev almak istemediklerini açıkladılar. Ulaştığımız kulis bilgilerine göre Meler ve Kardeşler, TFF Başkanı Nihat Özdemir tarafından arandı ve maçlara çıkmaları istendi. Görüşmenin ardından ise Meler’in ismi Atakaş Konyaspor-Vavacars Fatih Karagümrük maçının VAR hakemi olarak yazıldı.

HAKEMLERDEN SONRA MHK ÜYELERİ...
Öte yandan MHK içerisinde de çatlakların oluştuğu ve 14 Mart Pazartesi günü (yarın) önemli isimlerin MHK’daki görevlerinden istifa edebileceği konuşuluyor. Kulislerde, bu isimlerden üzerinde en çok durulanlar ise 2. Bölge Sorumlusu Yunus Yıldırım, 5. Bölge Sorumlusu Mustafa Kamil Abitoğlu ve 7. Bölge Sorumlusu Hakan Sivriservi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Pazartesi günü bu üç isim dışında hakemler içerisinden de istifalar gelebilir.

TAHKİM YOLU AÇIK
Futbol camiasının bir kesiminin operasyon olarak nitelendirdiği kararla ilgili hakemlerin, şaibeli olduğu iddia edilen bu süreci Tahkim Kurulu’na taşıması bekleniyor. Özellikle Cüneyt ÇakırAlper Ulusoy ve Mert Üzengi gibi isimlerin konuyu mutlaka Tahkim Kurulu’na taşıyarak haklarını arayacakları düşünülüyor. Tahkim Kurulu’ndan olumlu sonuç çıkması durumunda hakemlerin göreve iadelerinin yapılması, aksi takdirde hakemlerin hak arayışlarını uluslararası arenaya kadar taşıma iradesi göstermesi durumlarında sonuç ne olursa olsun zarar görenin Türk hakemliği olacağı konusunda bir görüş birliği hakim.

 

Kaynak: https://www.toplumsal.com.tr/spor/ozel-i-toplumsal-kulislerden-bildiriyor-yarin-mhk-da-deprem-h79811.html

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SPOR Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI