Reklam
23 HAZİRAN DEMOKRASİMİZİN KURTULUŞ TARİHİ OLSUN!
Dursun Bulut

Dursun Bulut

Gözden Kaçan haberler

23 HAZİRAN DEMOKRASİMİZİN KURTULUŞ TARİHİ OLSUN!

07 Mayıs 2019 - 17:55

Bu başlığı atarken sadece içimden gelenleri yazıya döktüm. Hepimizin bildiği gibi tek kişilik rejim, önce 7 Haziran 2015'de hasar almıştı

O hasarı 1 Kasım'da gidermişlerdi. Sonra "Hayır" referandumunda sarsıldılar. Ama en sarsıcı yenilgiyi, 31 Mart’ta aldılar. Bu onların yavaş yavaş sonuydu. Ülkemizi attıkları ateş çemberinin, daha büyümesini bile göze alarak kendi koltuk bekaları uğruna, 31 Mart seçimlerini iptal ettirdiler. 

Hepimiz  #HerşeyÇokDahaGüzelOlacak diyoruz. Bu  çok doğru bir şiar. Ama gereğini yaparsak güzel olacak. Onun için şu kendi içimizde konuştuklarımızı artık bir kenara bırakmalıyız. Yok HDP baskı altına alınacak, yok Öcalan'a talimat verdirilecek, yok şiddet artırılacak, yok insanlar korkutulacak, yok bunlar seçim sonuçları ne olursa olsun devleti teslim etmeyecekler, yok boykot, yok tatil vs.... 
Şu konuşulanların hiçbiri, bizim ortak paydamız olamayacak tartışmalardır.

Tam aksine enerjimizi tüketir. Bizim ortak paydamız öncelikle demokrasi olmalıdır.  Artık gerçekten yol ayrımındayız, ya #demokrasi ya da #otograsi.

Biz, herkesi kucaklayan bir çatı olmaya mecburuz. 31 Martta oluşan "Demokratik Güç Birliği" 23 Haziran için tıpkı bir kartopu gibi büyütülmelidir. Adayımız artık 82 Milyonun adayıdır. Türklerin,   Kürtlerin, Ermenilerin, Süryanilerin, Arapların, Lazların, Çerkezlerin Sünnilerin, Alevilerin,  Kadınların, Gençlerin, Zenginlerin, Yoksulların kısacası herkesin adayı. 

İşte o zaman, ''Her şey Çok Güzel Olacak'' şiarına anlam kazandırmış oluruz. İşte o zaman, 23 Haziran'la birlikte güneşli günler görmüş oluruz. Gelin hep birlikte haykıralım:

#TümDemokrasiGüçleriBirleşecek...

#DemokrasiMücadelesiKazanacak...

#HerşeyÇokGüzelOlacak...

YORUMLAR

  • 0 Yorum