Dursun Bulut
  15-05-2022 11:20:00

SKANDALLAR ÜLKESİ TÜRKİYE!

12 Mayıs Perşembe günü öğleden itibaren ilk skandalı öğrendik. Bundan tam 8 yıl önce attığı Twitter nedeniye hukukun evrenselliği yok edilerek CHP İstanbul il başkanı hakkında hukuk dışı bir karar verildi. Bu karar tıpkı 'Gezi Davası' nda 7 kişiye verilen 18 yıl ağır hapis ve Osman Kavala'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ceza kararı gibi siyasi karardı. Dün bu konuya ilişkin bakışımı ve önerilerimi yazmıştım.
13 Mayıs'da yine 301 madencinin katliamını konuştuk. Çünkü Soma katliamının 8'inci yıl dönümüydü. Tedbir almadığı ve canları pahasına işçileri çalıştırdığı için meydana gelen grizu patlaması nedeniyle 301 madenci, göz göre göre toprağa gömülmüşdü. Mahkeme süreçleri hemen başlatılmışdı. Göstermelik tutuklamalar yapılmıştı. Sonuçta maden sahibi serbest, 301 madenci toprak altında çürüyor. İlgili bakan da, TKİ'deki tüm sorumlular da görevlerine devam ediyorlar. Böylesine skandalın üstü örtülemez. Gelecek iktidarın üstü örtülen bu skandalı ortaya çıkarması ve sorumlulardan hesap sorması bir zorunluluktur. Soma'nın acılarını bir kez daha paylaşıyor, ölen madencilere rahmet, ailelerine sabır diliyorum.
Skandallar devam etti. Cuma günü,
CHP genel başkanı Sn. Kılıçdaroğlu
ve heyetinin SADAT ziyaretinde içeri alınmadığını öğreniyoruz. Bir derneği tasavur edin, terörist yetiştirmek için kuruluyor. Halkın parasıyla besleniyor. Ancak bu dernek yani SADAT, 2'inci büyük ve anamuhalefet partisinin lideri ile beraberindeki heyeti binaya almıyor. Yaşananlar gerçekten tam bir skandaldır. Kesinlikle devletin halkın devleti olmadığının en belirgin örneğidir.
SADAT derhal dağıtılmalıdır. Paramiliter bir örgüte halkımızın ihtiyacı yoktur. Tek adama, bir avuç zengine, daha önemlisi ABD emperyalizminin emrinde olan bu faşist örgütlenme süratle yargı önüne çıkartılıp hesap sorulmalıdır.
Sn. Kılıçdaroğlu çok önemli bir sorunu ortaya çıkarmıştır. Gelecekte toplumumuzda yara açabilecek bir illegal örgütlenmeyi deşifre etmiştir. Kendisini kutluyor ve saygı sunuyorum!
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI