Dursun Bulut
  15-05-2022 19:58:00

ANLAMLI ZİYARETLER VE DEŞİFRELER!

Önceki gün ve bugün çok anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi, birde deşifre hamlesini yaptı Sayın Genel Başkanımız. Biri SADAT'ın deşifresi, diğeri "Gezi
Davası"ında hukuk dışı ve siyasi bir kararla hapse atılanların aileleriyle buluşma.
Türkiye bu iki yerinde davranışı alkışla karşıladı. Önceki gün atılan adımla SADAT hakkında gizli tutulanlar çeşitli basın organlarında ve görsel medyada dökülmeye başlandı. Bu örgütün kuruluşu ve devlet tarafından nasıl beslendiği örnekleriyle anlatıldı. Başta BİRGÜN olmak üzere havuz medyası dışındakiler tek tek anlatmaya başladılar. Sayın Genel Başkanımızın söyledigi gibi bu bir paramiliter yapılanmasıdır, savcılar derhal üzerine gidip araştırmalıdırlar.
Bugünkü buluşma çok anlamlı buluşma. Bu düzenin, haklarını tamamen gasp edip çocuklarını hapse atan ailelerle buluşma. Bu ziyaret çok değerlidir, cesaret vericidir. Yıllardır bulunduğum her kurulda savunduğum bir gerçekliktir. Sosya Demokrat Partiler, hak gaspına uğramış, özgürlukleri ellerinden alınmış, mağdur edilmiş herkesin yanında olmalıdır. Önceliği fakir, fukara, yoksul, ötekileştirilmiş, şu ya da bu şekilde devletin gazabına uğramış kitlelerin yanında durmak, onlara cesaret, umut vermek olmalıdır.
Bir iki cümlede 21 Mayıstaki Mitingle ilgili yazmak isterim. Cumartesi günü tüm muhalif partilerin liderleri, STK'lar, Sendikalar, Odalar, Barolar, TTB, TDB, TMMOB, TÜRMOB, Çevre Örgütleri vb
Maltepe'ye en üst düzeyde davet edilmelidir. İstanbul örgütleri mesaj dışında çalışma yapmalı, 273 bin üye gelmekle kendini sorumlu tutmalı, yetmez her üye kendi komşusunu, arkadaşını davet etmeli, telefonler, ziyaretler birbirini izlemelidir.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI