Dursun Bulut
  25-04-2022 23:25:00

BU BÖYLE GİTMEZ!...

Cuma ve Pazartesi Gezi davasının karar duruşmaları yapıldı. Cuma günü biraz daha çoktuk ama bugün adeta bir avuç kişiydik. 67 yaşıma rağmen bir sorumluluk içinde duruşmaları kăh duruşma salonunda kăh koridorlarda dolaşarak izlemeye, Gezi'nin kahramanlarına destek olmaya çalıştım.
Sonuç: Bir müebbet,16 kişiye 18 yıl verildi.
İktidar oluşturduğu dikta rejiminin gereğini yapıyor. Ya biz?... Neredeyse "bana değmeyen yılan bin yaşasın" tavrı içindeyiz. Karar duruşması ve verilecek ceza kesindi. İstanbul'da 10'un üzerinde muhalif siyasi parti, binlerce Demokratik Kitle Örgütü, Sendikalar, Odalar, Meslek Kuruluşları, Çevre Örgütleri var. Herbiri 2 kişi getirseydiler en az on binlerce insan adliye önünde olurdu.
Hiç atıp tutmaya gerek yok. Bu iktidar hepimizi teslim almış. Eğer teslim almasaydı, CHP'nin il başkanı, 39 ilçe başkanı, 40 il yöneticisi, 650'nin üzerinde ilçe yöneticisi, 500'ün üzerinde meclis üyesi, 28 milletvekili, 14 ilçe ve bir büyükşehir bellediye başkanımız var. 600 il delegemiz, yaklaşık 1500 ilçe delegemiz var. Bunu diğer muhalif partilerle, STK, Oda, Sendikalarla birleştirirseniz yüz binleri bulur. Yakıştı mı bize bir avuç insanla duruşmaları izlemek?
Adım adım karanlığa gömülürken biz, iftar sofralarına verdiğimiz emeğin binde birini siyasete verseydik; biz Ekmelettin vakası yerine kendi öz evlatlarımıza değer verseydik; biz, dokunulmazlıkları Anayasaya aykırı olduğunu bile bile kaldırılmasına destek vermeseydik; biz, 16 Nisan 2017 referandumunda mühürsüz oy pusulalarını tüm sandık görevlilerimize kabul edin talimatı göndermeseydik; biz, istikşafi toplantılarda 35 gün uyumasaydık ve de istikşafi sözcüğünün yaratıcısında umut beklemeseydik; biz, AKP'nin iflas eden ekonomik politikalarının mimarında çare aramasaydık tüm bunların yerine kendi öz gücümüze güvenerek ve de tüm muhalefetin birleşmesini önümüze birinci şart olarak koysaydık, ne Türkiye karanlığı yaşıyordu ne de bu iktidar vardı.
Sosyalistler, Solcular, Sosyal Demokratlar, Liberal Demokratlar, Merkez Sağ Partiler, Kürt Siyasi Partileri kısaca tüm muhalifler birleşmezse kimse iktidar filan hayal etmesin. Bu duyarsızlıklar bizi yavaş yavaş bitirecek. Tıpkı, önce ılık sonra yavaş yavaş suda pişirilen kurbağa deneyi gibi, teker teker bu deneyin kurbanları olacağız.
Tüm Muhalif Siyasi Partilerin Liderleri, bırakın sıcak koltuklarınızı birleşin ve milyonlarla buluşup birlikte mitingler yapın. HDP'yi şeytanlaştıran anlayışa açık tavır alarak inin meydanlara. Demokrasi şölenlerinde buluşturun bizi.
Provokasyon olur sokağa çıkmayın anlayışı bizi bitirecek!
 
 
 
 
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI