Reklam
EŞ DOST AKRABA YANDAŞ TÜRKİYESİ!
Dursun Bulut

Dursun Bulut

Gözden Kaçan haberler

EŞ DOST AKRABA YANDAŞ TÜRKİYESİ!

03 Ağustos 2019 - 12:44Bir önceki yazımda eş - dost - akraba - yandaş anlayışının Türkiye'nin başat sorunu olduğunu ve son günlerde bu soruna karşı tepkilerin gelişmesinide olumlu bulduğumu yazmıştım. Yine CHP'nin, sorunun üzerine gitmesinide 
çok değerli bulduğumu ve bu sorunu çözmenin yolunun, liyakatı öne cıkarmaktan, adil olmaktan ve etik kuralları uygulamaktan geçtiğini yazmıştım. 

CHP'nin eş - dost - akraba - yandaş sorununa 
karşı mücadeleyi başlatması AKP'yi ürküttü. 
O nedenle kendi gözlerindeki merteği görmemezlikten gelerek, CHP'lilerin gözlerindeki tozu öne çıkarma çabasına girdiler. Bu bir garabetedir. Açıktır ki, onlar( AKP ve yandaş medyası) bunu yapıyor diye, biz bu soruna karşı mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Ancak mücadelenin boyut kazanmasını istiyorsak, ikircikli davranmadan cesurca adımlar atmak zorundayız:

1- CHP, yönettiği tüm birimlerde bu soruna ilişkin yaptığı hataları konuşmaya ve düzeltmeye başladı. Ancak direnenler var. 
Bu direnenler son kez uyarılmalı ve direnme devam ederse gereği tereddütsüzce ve gecikmeden yapılmalıdır.

2- İnandırıcı olmak istiyorsak, bu sorunu kendi iç yapılanmamızdan da söküp atmalıyız. Daha açık ifadeyle; yaklaşan kongrelerden önce, tüzüğümüzü değiştirerek, akraba - eş - dost - hemşeri delegeliklerine, yöneticiliklerine karşı tüzüksel önlemler almalıyız. 

3- TBMM 'ye verdiğimiz yasa önergesini güçlendirmek için Türkiye genelinde, bu konuya ait tüm örnekleri kamuoyunun gündemine getirmeliyiz.  

4- Tüm belediye meclislerinde önergelerle 
eş - dost - akraba atamalarını sorgulatarak, sonuçlarını kamuoyuna taşımalıyız.

Bunları yapmazsak bilmeliyiz ki, gözlerimizdeki toz, bizi kör eder. Onlar da gözlerindeki mertekleri gizlerler. Kazanmak istiyorsak, 
halk arasında yine çok güzel bir söz vardır: #SenDoğruDurEğriBelasınıBulur,
sözüyle derhal işe başlamalıyız!

Dursun Bulut 
CHP Önceki Dönem PM Üyesi

YORUMLAR

  • 0 Yorum