Dursun Bulut
  04-05-2022 11:04:00

TERZİLİKTEN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA!

Halkın insanı olmak kolay değil. Dürüstlük ilk şartıdır. Bulunduğu görev ne olursa olsun yetkilerini adaletli ve halk için kullanır. Kendi ya da bir avuç profesyonel siyasetçinin çıkarlarını reddeder. Onun için hangi makam olursa olsun kamunun çıkarları en öndedir. Attığı her adımı halka danışır. Çevre, yeşil, orman, su, insan, hayvan hakkı her haktan öndedir.
Sadece 11 Ay'da bunların hepsini yapan yani kendi deyimi ile: "BEN NE YAPTIYSAM HALKLA BİRLİKTE VE HALKIM İÇİN YAPTIM" diyen bir belediye baskanı, bu ülkenin topraklarından doğdu. Terzi çıraklığıyla başladı hayatı. 14 Ekim 1979' da Devrimci Yol Siyasi Hareketinin destekleriyle bağımsız aday olarak seçildi ve Fatsa'yı halkla birlikte yeniden yarattı. Devrimcilerden korkan düzen sahipleri, ilan ettikleri sıkıyönetim koşullarıyla 11 Temmuz 1980'de yüzlerce arkadaşıyla birlikte onu da tutukladılar.
Yaşamını halka adayan Fikri Sönmez, sadece 11 Ay belediye başkanlığı yapabildi. Halkın adamı hiçbir suçu olmadan Amasya Cezaevinde yaşamının 5 yılını geçirdi. O; 4 Mayıs 1985 tarihine kadar gördüğü işkence ve cezaevi koşullarının getirdiği zorluklar sonucu, daha 47 yaşındayken çok sevdiği halkına vede etti.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI