Dursun Bulut
  01-05-2022 21:03:00

MALTEPE CIVIL CIVILDI!

MALTEPE CIVIL CIVILDI!
Bugün çalışanlar kendilerine yakışır bir şekilde 1 Mayıs'ı kutladı. Çeşitli siyasi partiler, vakıflar, dernekler, STK'lar başta DİSK, KESK, TMMOB, TTB'nin ortaklaşa düzenlediği 1 Mayıs Mitingine destek verdi.
İktidarın her fırsatta katılımcılara baskı uyguladığı örneğin: Deniz taşıtlarını mitinge yakın kıyıya yaklaştırmayarak, Gezi pankartının alana girmesine izin vermeyerek, sahil yolundaki barikatlara kapı koymadıkları için insanları birkaç Km yürüterek, LGBTİ pangartıyla yürüyenlere hoş olmayan davranışlar göstererek mitinge katılan kitleleri yıldırmaya çalıştılar.
Ancak mitinge katılan herkes polisin bu uygulamalarına aldırmadan alana aktı. Alandaki yüzbinler coşkuluydu. Bugün başta CHP olmak üzere, HDP,  SOL Parti, TİP, EMEK, TKP geniş katılımla miting alanında yerlerini aldı.
Küçük katkı: Kitlelerin tamamı daha alana girmeden miting başlatıldı. Dolayısıyla on binler yürüyüş halinde olması nedeniyle alandaki boşluklara neden olundu. Oysaki yürüyüş erken başlatılıp tüm kitlenin alana girişi sağlandıktan sonra ya da madem yürüyüş geç başlatıldı, konuşmalarda geç başlatılarak herkesin alana girmesi sağlanabilirdi. Her şeye rağmen insanlar cıvıl cıvıldı. Halaylar çekiyordu. Tam bir bayram havasıyla 1 Mayıs'ı kutladı. Bugün 1 Mayıs sadece İstanbul'da kutlanmadı. Tüm Türkiye'de kutlandı. Herkes hep birlikte ve sanki bir ağızda 
#Yaşasın1Mayıs!
#BijiYekGulan!
#İşEmekÖzgürlük!
#HakHukukAdalet! diye haykırdı.

  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI