Yeni Akit gazetesi, Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı hedef aldı

Yeni Akit gazetesi, Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın iktidara yönelttiği eleştirileri hedef aldı. Haberde Ortaylı'nın 'her konuda ahkam kesmeyi alışkanlık haline getirdiği' iddia edildi.
 Tarih: 10-11-2021 22:22:36
Yeni Akit gazetesi, Prof. Dr. İlber Ortaylı'yı hedef aldı

İktidara yakınlığıyla bilinen ve 'Hakk’a hizmet halka hizmettir' sloganıyla yayın hayatını sürdüren Yeni Akit gazetesi, bu kez tarihçi - yazar İlber Ortaylı'yı hedef aldı.

'Asıl sen kendini ne zannediyorsun be adam?' başlıklı haberde gazete, Ortaylı'nın AKP için kullandığı "Kalkınmış bir ülkede rey alıp kriz döneminde geldiler, kendilerini ne zannediyorlar?" ifadesini eleştirdi.

"Tarihçi olmasına rağmen her konuda ahkam kesmeyi alışkanlık haline getiren İlber Ortaylı, yaptığı son siyasi çıkışla bir kez daha tepkilerin odağına yerleşti" ifadelerine yer verilen haber, şöyle devam etti:

"AK Parti iktidara geldiğinde Türkiye'nin zaten kalkınmış bir ülke olduğunu savunarak kargaları bile güldüren Ortaylı, 'Kalkınmış bir ülkede rey alıp kriz döneminde geldiler, kendilerini ne zannediyorlar' hezeyanlarını sayıklamaktan çekinmedi."

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Medya Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI