Sinan Kutlucan acı haberi duyurdu: Erkan Yoksuli hayatını kaybetti!

Türk Halk Müziği Sanatçısı Sinan Kutlucan, Türk halk müziğinin sevilen sanatçılarından Erkan Yoksuli'nin vefat ettiği duyurdu.
 Tarih: 15-09-2023 21:35:03
Sinan Kutlucan acı haberi duyurdu: Erkan Yoksuli hayatını kaybetti!

Türk halk müziğinin sevilen sanatçılarından Erkan Yoksuli'nin vefat ettiği Türk Halk Müziği Sanatçısı Sinan Kutlucan, sosyal medya hesabında duyurdu.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Sinan Kutlucan "Genç Yaşta Yakalandığı Amansız Hastalığa Yenik Düştü. Güzel Dostumuz Erkan Yoksuliyi kayıp ettik. Mekanı cennet Devri Daim Olsun ışıklar içinde uyu Güzel Dost.." ifadelerini kullandı.

Erkan Yoksuli Kimdir?
1969 Malatya Arapgir doğumlu olan Erkan Yoksuli, 9 yaşına kadar Malatya'da yaşamış, daha sonra İstanbul'a yerleşmiştir.  Erkan Yoksuli, Halk ozanı Aşık Yoksuli'nin oğludur. Çoğunun söz ve müziği kendisine ait olan otuza yakın albümü olan babasının bayrağını taşıdığını belirten Erkan Yoksuli, yaşarken bir röportajında asıl mücadelenin babasını kaybettikten sonra başladığına dikkat çekmiştir. Bugüne kadar 11 albümü yayımlanan Erkan Yoksuli, müziğin dijital ağlar aracılığıyla müzikseverlere ulaşmasını da dikkate alarak 2003'ten itibaren albüm çıkarmadı. Bugüne kadar söz ve müziği kendisine ait 250 türküye imza atan Yoksuli'nin, sözlerinin sayısı ise 500'ün üzerinde ve birçok ünlü isim tarafından da seslendirilmiştir.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Kültür-Sanat haberleri Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI