BAKMER AİLE SÖYLEŞİLERİ’NDE DERS NİTELİĞİNDE EĞİTİM

BAKMER Aile Söyleşileri’ne eğitimci yazar Sıtkı Aslanhan konuk oldu. “Ailede Babanın Rolü” konusunun ele alındığı söyleşide Başakşehirlilere altın değerinde öğütler veren Aslanhan, babaların çocuk gelişimi üzerindeki rolünü anlattı.
 Tarih: 20-02-2024 22:13:22
BAKMER AİLE SÖYLEŞİLERİ’NDE DERS NİTELİĞİNDE EĞİTİM

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER), ilçe sakinlerini bilinçlendirmeye yönelik programlarına doludizgin devam ediyor. BAKMER Aile Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu eğitimci yazar Sıtkı Aslanhan oldu. Başakşehirli ailelerle bir araya gelen Aslanhan, “Ailede Babanın Rolü”  konusunda ders niteliğinde söyleşi gerçekleştirdi. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’ndeki söyleşiyi Başakşehirli aileler yoğun katılım gösterdi. 

“Gelişimleri için çocuklarınızla sohbet edin”

Babanın aile içerisindeki rolü, tutumu ve davranışlarının aile yapısını da büyük ölçüde etkilediğini söyleyen Aslanhan, “Çocuklar babalarına çok düşkündür. Babalarıyla kitap okumaktan zevk duyarlar. Çocuklarınızı bunlardan mahrum bırakmayın. Babanın ilgilendiği çocukların dil ve kelime haznesi çok daha yüksek oluyor. Babanın konuştuğu çocukların dil gelişimi, diğer çocuklardan da üst seviyede oluyor. Lütfen çocuklarınızla konuşun çünkü çocuklarınız sizi dinler. Kim çocuğunla sohbet ediyorsa o çocuğun gelişimi de çok daha sağlıklı olur. Çocuklarınızla geçirdiğiniz zamanlar en kıymetli zamanlardır.” şeklinde konuştu.

 
Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Belediye Haberleri Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI