Başkan Akpolat'tan Öğrencilerin içi ısınacak! Soğuk havada sıcak çorba

Beşiktaş Belediyesi, soğuk havalarda öğrencilerin içini ısıtacak sıcak çorba dağıtımını sürdürüyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, "Öğrenci'Ye ailesi olarak, aracımız Aşevimizden çıkan leziz çorbalarıyla Üniversitesi kampüsünde sizleri bekliyor. Afiyet olsun gençler" dedi.
 Tarih: 26-11-2023 20:49:13
Başkan Akpolat'tan  Öğrencilerin içi ısınacak! Soğuk havada sıcak çorba

Havaların soğumasıyla öğrencilerin içini ıcıtmak için Beşiktaş Belediyesi tarafından sıcak çorba dağıtımı yapılıyor. Bu soğuk havada sıcak çorbanın iyi geldiğini söyleyen öğrenciler, belediyeye çorba için teşekkür etti.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da, konu hakkında açıklamada bulunarak, "Hava soğuk ama çorbalar sıcak. Öğrenci'Ye aracımız gündüz ve akşam Aşevimizden çıkan sıcak çorbalarıyla üniversitelerde. Öğrenci'Ye ailesi olarak, aracımız Aşevimizden çıkan leziz çorbalarıyla Üniversitesi kampüsünde sizleri bekliyor. Afiyet olsun gençler." dedi.

Beşiktaş Belediyesi tarafından ilk kez hayata geçirilen Öğrenci’YE projesi ile Beşiktaş’taki anlaşmalı restoranlar üniversite öğrencileri ile yemek paylaşımı yapıyor. Mobil uygulama üzerinden restoranlarda yerini ayırtan öğrenciler, ücretsiz olarak yemek ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, daha önceki proje tanıtımında yaptığı konuşmasında "Öğrencilerin beslenme hakkını korumak için, Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği ile iş birliği içerisinde Öğrenci’YE adlı sosyal dayanışma uygulaması geliştirdik. Yenilikçi bir mobil uygulama olan Öğrenci’YE, bir dayanışma ekosistemi projesidir. Bu proje kapsamında, Beşiktaş’taki anlaşmalı restoranlar üniversite öğrencileri ile yemek paylaşımı yapacaklar.

Mobil uygulama üzerinden restoranlarda yerini ayırtan öğrenciler, ücretsiz olarak yemek ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Ayrıca ilçedeki üniversiteler önünde konumlandıracağımız ‘Öğrenci’ YE’ araçlarımızla da ihtiyacı olan öğrencilerimize çorba dağıtarak onlara internet desteği sunacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler
  Bu haber 167 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Belediye Haberleri Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI