BAŞKAN ARSLAN ÖĞRENCİLERLE ZEYTİN HASADI YAPTI

BAŞKAN ARSLAN ÖĞRENCİLERLE ZEYTİN HASADI YAPTI
 Tarih: 31-10-2023 15:44:04
BAŞKAN ARSLAN ÖĞRENCİLERLE ZEYTİN HASADI YAPTI

2. TARIMSAL ÜRETİM VE TARLADAN SOFRAYA PROJESİ

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan “2. Tarımsal Üretim ve Tarladan Sofraya Gıda Güvenilirliği Bilincinin Oluşturulması” etkinliğine katıldı. Kaymakam Ahmet Odabaş ile birlikte Başkan Arslan, çocuklarla zeytin hasadı yaptı.

Türkiye’nin en önemli zeytin ve zeytinyağı üreticiliği merkezlerinden biri olan Edremit’te zeytin hasat sezonu başladı. Edremit’in en önemli geçim kaynaklarından olan zeytin ürünlerinin önemi gelecek nesiller ile paylaşıldı.

Edremit’in Güre Mahallesi’nde zeytincilik alanında faaliyet gösteren Ali Pekin Zeytin İşleme Tesisi’nde Güre Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencilerine zeytin ve zeytin hasadı ile ilgili bilgiler verildi. Zeytinin ağaç dalından sofraya kadar olan serüveni İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri tarafından öğrencilere anlatıldı. Uygulamalı olarak gösterilen zeytin hasadında ise Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş ve Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan öğrencilere eşlik etti.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Zeytinimiz ve zeytinyağımızın değerini bilmemiz gerekiyor. Bereketli toprağımızda kutsal zeytin ağacının meyvesi tane tane tarladan sofraya uzun ve meşakkatli bir yoldan geçiyor. Gelecek kuşaklara da bu bilinci aşılamak adına böyle etkinlikler çok önemli. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Proje etkinliğine Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sabriye Akçay katıldı. Yetkililer tarafından proje kapsamında hafta boyunca ilkokul öğrencilerine verilecek uygulamalı eğitimin devam edeceği belirtildi.

Etiketler
  Bu haber 187 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Edremit Belediyesi Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI