BAŞKAN KARTOĞLU: “GÜVERCİNTEPE KAPALI PAZARI 1 YILDA TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ"

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Seninle Başardık söyleşileri çerçevesinde TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle buluştu. Güvercintepe’de yapılacak kapalı pazar ve prestij caddeden bahseden Başkan Kartoğlu, “Güvercintepe Kapalı Pazarımızı bir yılda tamamlamak için uğraşıyoruz.“ dedi.
 Tarih: 20-02-2024 22:22:28
BAŞKAN KARTOĞLU: “GÜVERCİNTEPE KAPALI PAZARI 1 YILDA TAMAMLAMAYI HEDEFLİYORUZ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçe genelindeki okulları ziyaret etmeye devam ediyor. Gençlere tecrübelerini aktaran Kartoğlu, gençlerin fikirlerini de dinliyor. TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi’ndeki söyleşide Kartoğlu, öğrencilerle soru cevap etkinliği yapıp, ödüller dağıttı. Öğrenciler de merak ettikleri konular hakkında Başkan Kartoğlu’na sorular sordu. Sohbet havasında geçen programda Başkan Kartoğlu’na öğrencilerden destek ve ilgi büyük oldu.

"Kapalı pazar bitince ana caddelerimizden birini prestij cadde yapacağız“

Güvercintepe ve Altınşehir’de yapılan projeleri anlatan Başkan Kartoğlu, “Güvercintepe Kapalı Pazar'ın şu anda kaba inşaatı yapılıyor. Bir yıl sonra açılışı için uğraşıyoruz. Kapalı pazarı bitirdikten sonra açık pazarların hepsini iptal edeceğiz ve kapalı pazara taşıyacağız. Güvercintepe’nin ana caddelerinden birini meydanla birlikte prestij cadde ve prestij meydan haline getireceğiz. Altınşehir Millet Bahçemiz de bitti. İçinde kaykay pisti, bisiklet yolu, mola kafe gibi imkanlar var. Açılışını haftaya yapıyoruz." diye konuştu.

Gençlerin sanatsal faaliyetlerine destek

Sanatla ilgilenen gençlere bilgievi ve gençlik merkezlerinde eğitimler verildiğini ifade eden Kartoğlu, “Bizim bilgievlerimizde de gençlik merkezlerimizde de sanatsal faaliyetlerimiz var. Bunlar için hocalarımız var. Onlardan eğitim alabilirsiniz. Ayrıca profesyonelleşmek istiyorsanız akademilerle destek oluyoruz. Bizim sanat akademilerimiz var. Oradaki öğrencilerin birçoğu konservatuvar öğrencisi oluyor ya da yetenekleriyle sahneye çıkıyorlar.“ dedi.

 
Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Belediye Haberleri Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI