CHP Başakşehir Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Hayrettin Özbakır, Milliyet gazetesi Genel Yayın Müdürü Abdi İpekçi’nin 45. ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.
CHP Başakşehir Belediyesi ve İBB Meclis Üyesi Hayrettin Özbakır X hesabından yaptığı paylaşım şöyle: “Abdi İpekçi'nin kalemi de gerçekleri söylemekten ve halka doğru haberi ulaştırmaktan asla vazgeçmedi. 45 yıl önce Abdi İpekçi'yi kaybeden anlayış, maalesef bugün de aynı şekilde, özgür yarınları savunan gazetecileri hedef almaya devam ediyor. Suikastının yıl dönümünde büyük gazeteci Abdi İpekçi'yi saygı ve rahmetle anıyorum. .” ifadelerine yer verdi.