İBB BAŞKANI İMAMOĞLU BAŞKAN KARTOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nu makamında ziyaret etti.
 Tarih: 11-06-2024 16:10:58
İBB BAŞKANI İMAMOĞLU BAŞKAN KARTOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Başkan Kartoğlu ilçe genelindeki taleplerini İBB Başkanı İmamoğlu’na iletti. Başkan Kartoğlu Kayabaşı Mahallesi’ndeki kurbanlık alanının kaldırılmasını istedi. İBB Başkanı İmamoğlu da alanın kaldırılacağını ve bir sonraki dönemde açılmayacağının sözünü verdi.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Başakşehir’de ağırladı. Başkan Kartoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ilçe genelinde yarım kalan ve yapılması gerekenleri iletti. Yapılan

Başkan Kartoğlu taleplerini iletti

Başakşehir geneli hakkında bilgi veren Başkan Kartoğlu, ilçe genelindeki riskli bina oranının yapılan çalışmalar kapsamında 12’ye düşürüldüğünü, bu oranın sıfıra indirilmesi için çalışmalara devam ettiklerini belirtti. Yeşil alan miktarının kişi başı 21 metrekare olduğunu söyledi. Başkan Kartoğlu, Başakşehirlilerin de yoğun şikâyetlerde bulunduğu Türkiye’nin en kalabalık mahallelerinden biri olan Kayabaşı Mahallesi’ndeki kurbanlık alanın kaldırılması yönünde talebini iletti. Kurban alanından sadece koku değil aynı zamanda hijyen açısından da büyük sorunların yaşandığını söyledi.

Kurbanlık alanı kalkıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da talep üzerine, 2025 yılında kurbanlık alanının açılmayacağını, yeni yerlerin bulunması konusunda çalışma yapılacağının sözünü verdi. Başkan Kartoğlu, geçtiğimiz aylarda yaşanan sel felaketinin ardından hasar gören Menekşe Deresi ve Hasanoğlu Deresi’nin ıslah ve bakımlarının yapılması gerektiğini iletti. Ispartakule –Bahçeşehir Bağlantı Yolu, Mahmutbey Esenyurt Metro Hattı, Kayaşehir – Şamlar Bağlantı Yolu, K8 Kavşağı, Batı Kayaşehir Altyapı İmalatları’nın da tamamlanması yönündeki taleplerini aktardı.

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Belediye Haberleri Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI