Dursun Bulut
  16-03-2023 23:44:00

HATAY VALİSİ İSTİFA ETTİ ANCAK ADAY OLABİLMEK İÇİN!

HATAY VALİSİ İSTİFA ETTİ ANCAK ADAY OLABİLMEK İÇİN!
Depremin yerle bir ettiği Hatay'da vali dün istifa etti. Vali Bey 2018 de atanıyor. 2021'de Valilik ve AFAD Hatay için bir rapor hazırlıyor. Raporda deniliyor ki, Hatay faylar üzerinde kurulmuş bir kenttir. Zemin de Binalar da çürük. Tehlike büyüktür. Bu uyarılar 6 Şubat'taki depremden 2 yıl önce yapılıyor. Rapor Ankara'ya, Hatay'daki büyükşehir belediye başkanı ve diğer belediye başkanlarına iletiliyor. Yani raporun iletilmediği makam kalmıyor.
Çok açık ki, bu rapor okunmamış bile. Cumhurbaşkanı bir yıl içinde yıkılan binaları yapacaklarını açıkladığında insaf demek bile hafif kalıyor. Yaa, iki yıl önce bakanların, bakanlıkların bölge temsilcilerinin, valinin ve belediye başkanlarının önüne bu rapor geliyor. Dikkate alan bir tek yetkili yok. Devletin başı olarak bir yıl içinde depremde yıkılan binaları yapacağız deniliyor. Madem bir yıl içinde bu binalar yapılıyorduysa 2 yıl önce Hatay için bir değil iki uyarı raporu var. Biri Hatay İRAP'tan, diğeri Naci Görür Hocadan. Neden dikkate alip insanları kurtarmadınız?
6 Şubat depreminde en çok hasar gören yerlerden biri Hatay. Hatay'da ölen insan sayısı 10 bini aşmış durumda. Yüzbinlerce insan başka kentlere göçmüş. İster yerelde ister genelde bir tek yetkili istifa etmemiş. O da ne? Vali Bey bu olanlardan sanki sorumlu değil, Sivas'ta AKP'den aday adayı olabilmek için Hatay valiliğinden istifa ediyor..
Bu ve bunun gibilerden utanılacak yüz kalmadığını anlıyoruz. Ancak siz dahil yerel ve geneldeki sorumluların tümünün adaylıklarını reddediyoruz. Bu ülkenin utanılan yüzü, sızlayan vicdanı olan insanları olarak, sizi affetmiyoruz. İnanıyorum ki, Sivas halkı sizi reddecek. Ellerini yakalarınızdan çekmeyecek. 14 Mayıs seçimlerinde hepinize gerekli dersleri verecek.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI