Dursun Bulut
  15-05-2022 11:25:00

UMUT DAĞLARI AŞAR! UMUTSUZLUK OVADA ŞAŞAR!

Demokrasi mücadelesi zorlu bir mücadeledir. Ülkemizde uzun yıllardır yaşadığımız yönetim sistemi "dini duyguları, hassasiyetleri" kullanarak önce çoğunluğun tahakkümünü oluşturdu sonra etap etap tek adam diktatörlüğünü uygulamaya başladı.
Her adımları planlıydı. Devletin tüm kurumlarını kendisine bağladıktan sonra, HDP'lileri düşmanlaştırdılar. Eş genel başkanlarından üyesine kadar on binlerce HDP üyesini tutukladılar. Giderek toplumun örgütlu kesimlerinin temsilcilerini ya tutukladılar ya da baskı altına aldılar. Baskı ve tutuklama kararlarında Gezi'nin yaratıcısı 8 kişi, dün de CHP Iİ başkanı Canan Kaftancıoğlu'da nasibini aldı. Hiçbir kritere dayanmadan hapis ve siyaset yapamama cezası Yargıtayca onandı. Bu bir zulümdür! Şiddetle kınıyorum.
Tüm demokratlar, ilericiler, sosyalistler, merkaz sağ - soldaki siyasi partiler, sendikalar, odalar, tabipler birliği, barolar, dernekler, vakıflar gün; bekleme günü değildir. Gün; birleşme ve direnme günüdür. Nedir bu atalet? Silkelenip, ayağa kalkma zamanıdır.
Unutmayalım! Direnmek, protesto etmek suç değildir. Tersine anayasal bir haktır. Korku insanı kendisi olmaktan, kendisi gibi düşünmekten çıkarır. Einstain: “Dünya yaşamak için tehlikeli bir yerse kötüler yüzünden değil, kötülüğe sessiz kalanlar yüzündendir”. Yine Köy Enstitülerinin kurucusu Tonguç: “İnsanoğlunun kazanacağı en büyük zafer korkuyu yenmesiyle elde edeceği zaferdir” der.
Muhalefetin Sayın Genel Başkanları, örgütleri hareketlendirin, kimse örgütlü gücün önünde duramaz. Tüm kurulları işletin, kararlar alın. Türkiye haksızlıklara, baskıya, zama, zulme, diktaya karşı tavır koyan alanlar olsun. Korkunun ecele faydası yoktur. Türkiye bu yönetimden elbetteki seçimle, sandıkla kurtulur. Ancak sandıkların yolu da tüm muhalefetin 'Birleşik Türkiye Cephesi'ni oluşturmaktan geçer. Bunun için:
1- CHP Genel Başkanı tüm muhalefet Genel Başkanlarını ziyaret etmeli. Onlarla ortak eylemliklerin altyapısını konuşmalıdır.
2- Yine tüm muhalefet genel başkanlarını, sendikaların, odaların, baronun genel başkanları ziyaret edilerek 'İstanbul Mitingi'ne davet edilmelidir.
3- Gezi davası nedeniyle haksız yere tutuklananlarla dayanışmak için "Taksim Komitesi" üyeleri ziyaret edilmeli ve başlatılan nöbet eylemlerine destek verilmeli. Ayrıca hapishanelerde yatanlar ziyaret edilerek destek verilmelidir.
4- Tüm il, ilçe başkanları, yöneticiler, belediye başkanı ve meclis üyeleri kentlerimizin merkezlerinde "duran adam" protestoları gerçekleştirmelidirler.
5- Özellikle muhalefet partilerinin yönettikleri kentlerde 'park etkinlikleri' düzenlemli.
6- Hak arama ve haksızlıklara karşı durma temelli seri Mitingler düzenlenmeli.
7- Tek adam yönetimi tutuklama ve baskıları durdurmazsa Muhalefet; tüm illerden aynı anda başlayıp, Ankara'da birleşmek üzere milyonların toplandığı hak, hukuk, adalet yürüyüşü yapmalıdır.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI