Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Sokak Ortasında Eşkıyalar Gazeteci Darp Ettiler

Toplumsal yazarlarından Ergün Poyraz, evinin önünde kalabalık bir grubun saldırısına uğradı. Poyraz'ın hayati riski bulunuyor....
 Tarih: 12-04-2022 00:13:13   Güncelleme: 12-04-2022 00:15:13
Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Sokak Ortasında Eşkıyalar Gazeteci Darp Ettiler
Toplumsal Haber Merkezi

Toplumsal yazarı Ergün Poyraz, bugün akşam saatlerinde evinin önünde kalabalık bir grup tarafından saldırıya uğradı. Saldırıda ağır yaralanan Poyraz, apar topar hastaneye kaldırıldı.

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde yaşayan Yazar Ergün Poyraz, Davutlar Mahallesi'ndeki evinin önünde uğradığı saldırıda ağır yaralanarak Söke Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Edinilen bilgilere göre hayati riski bulunan Poyraz, yoğun bakıma alındı.

Saldırganların 34 plakalı bir araçtan inerek Poyraz'a saldırdıkları da gelen bilgiler arasında.

Sabah saatlerinde başka bir haber nedeniyle görüştüğümüz Poyraz, Kuşadası Belediyesi'ne 'Bilgi Edinme Yasası'na dayanarak bir ihale konusunda dilekçe verdiğini belirtmişti. Poyraz, ihalenin sonucunda söz konusu işin yapılmamış olduğunu, olayı bu yüzden takip ettiğini aktarmıştı. Hatta Poyraz, geçtiğimiz günlerde de CHP'li Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel tarafından tehditler aldığını da belirtmişti.

TOPLUMSAL YAZARLARINA SALDIRILAR
Geçtiğimiz günlerde de Toplumsal Yazarı Cemil Kılıç, evinin yakınındaki bir ekmek fırınından pide alırken ölümle tehdit edilmişti. Kılıç'a yaklaşan gerici, yazarımıza "Dikkat et, sonun Yaşar Nuri gibi olacak" demişti. Kılıç, olayı adliyeye taşımış, şahıs hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Yine Toplumsal yazarlarından Ercan Çankaya ise, bir Twitter mesajı gerekçe gösterilerek hedefe konmuş, hakkında aynı mesajdan birden fazla dava açılmıştı.

  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Medya Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI