CHP'li Mimar Mehmet Çoban'dan Miting Gibi Adaylık Açıklaması

CHP'de aday adaylık başvurularında dikkat çeken isimler yer aldı.Çatalca Belediyesi Başkanlığı için partisi CHP’den aday adayı olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çatalca İlçe Başkanı Mimar Mehmet Seddar Çoban,‘ HEP BİRLİKTE YENİDEN KAYBETİĞİMİZ BELEDİYEYİ KAZANMAYA VARMIYIZ ’ mesajı verdi.
 Tarih: 03-12-2023 23:35:07   Güncelleme: 03-12-2023 23:38:07
CHP'li Mimar Mehmet Çoban'dan  Miting Gibi Adaylık Açıklaması

Türkiye adım adım 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'ne gidiyor. Siyasi partiler aday belirleme çalışmalarını hızlandırdı. Ana muhalefet partisi CHP'de aday adaylık başvuruları 5 Aralık Salı günü sona eriyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çatalca İlçe Başkanı Mimar Mehmet Seddar Çoban,Çatalca Belediye Başkan aday adaylığı için dosyasını teslim etti. Yaklaşık 3 bin kişinin katılımı ile adaylık başvurusunu gerçekleştiren Başkan Çoban, ‘ HEP BİRLİKTE YENİDEN KAYBETİĞİMİZ BELEDİYEYİ KAZANMAYA VARMIYIZ ’ mesajı verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çatalca İlçe Başkanı Mimar Mehmet Seddar Çoban,, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:" İstanbul’umuzun, Çatalca’mızın, her köşesinden bizlere destek için gelmiş olan sevgili yol arkadaşlarım.Sevgili Çatalcalılar, bize kattığınız bu güç için hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.İyi ki varsınız, hepinizi seviyorum.Sözlerime başlamadan önce çıkmış olduğum bu meşakkatli yolda desteğini benden hiç esirgemeyen başta Eşim Müge kızım Dilan olmak üzere tüm aileme, benimle birlikte dört yıl boyunca görev yapan tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma mahalle temsilcilerime, delegelerime, üyelerime ve büyük ailem Cumhuriyet Halk Partisine, partimin üyesi olmadığı halde bizim mücadelemize gönül veren omuz veren siz tüm dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varsınız iyi ki bu ailenin bir parçasıyım iyiki sizleri tanıdım.iyiki varsınız.Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Aday Adayları olarak Adaylıklarımızı açıklarken hepimizin hedefi, Çatalca’da sosyal demokrat belediyecilik anlayışını tekrar iktidar yapmak diyoruz. 2024 Yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimde Belediye Başkan Aday Adayı olan tüm yol arkadaşlarıma sayın YASEMİN GÖK’e, sayın ERHAN GÜZEL’e, sayın SERPİL YÜKSEL’e, sayın VOLKAN ÇAVUŞ’a, sayın GÖKAY SAVAŞAN’a ve sayın HALİL SARAL’a başarılar diliyorum. Ayrıca 50’ye yakın meclis üyeliği başvurusunda bulunan arkadaşlarımız var. Belediye meclis üyeliği için başvuruda bulunan tüm Aday Adayı olan yol arkadaşlarımada başarılar diliyorum.Belediye Başkan Aday Adayı olan bu arkadaşlarımın hiç biri benim rakibim değildir. Olamaz.Bizler yol arkadaşıyız.Aday Adayı olmak parti içi demokratik bir yarıştır.Bu yarışın kazananı da kaybedeni de olmaz. bu yarışın tek kazananı Cumhuriyet Halk Partisi olmalıdır. Bu yarıştan kim önde çıkarsa çıksın, tüm adaylar onun etrafında toplanıp, Çatalca’da  yerel iktidarı almak için mücadele edeceğimize inanıyorum.
Şahsım adına söz veriyorum. Hedefimiz kaybettiğimiz Çatalca Belediyesini AKP’nin elinden geri almaktır.
AKP iktidarının 20 yıldır örgütlü bir şekilde yaptığı kötülükleri ile Cumhuriyetimize yaptığı tahribat gözümüzün önünde dururken,
Ülkemizin ekonomisini bitmişken, Mutfaklarımızı yangın yerine dönüştürmüşken,
Hukuk sistemimizi siyasallaştırmışken
Ülkemize milyonlarca mülteci getirip
Demografik yapımız bozmuşken,
Nice kaybettiğimiz canlarımızın katilleri sokakta dolaşırken
Gezi’de kaybettiğimiz BERKİN ELVAN ve ALİ İSMAİL KORKMAZ’ların katilleri hala bulunamamışken,
Anayasa Mahkemesi’nin kararını hiçe sayarak halkımızın özgür iradesiyle vekil seçilen CAN ATALAY’ın özgürlüğü kısıtlanırken,
Gazeteci HRANT DİNK’in katili salıverilirken,
Cumartesi Annelerinin 975 hafta süren sessiz çığlıklarını duymayan bir AKP İktidarı varken
Yol arkadaşlarımızı kötülemek,onlara meydan okumak doğru değildir, olmamalıdır.
Ben asla bu tavır içerisinde olmayacağım. Diğer Belediye Başkan aday adayı arkadaşlarımın da benimle aynı tavır içerisinde olacağına inanıyorum. Bizim kavgamız AKP ile dir. AKP ile mücadelemizi kararlı, yüksek sesle cüretkar ve meydan okuyan bir tarzda yapmalıyız. Örgüt olarak ayağa kalkmalıyız.
Bizler bu mücadele içinde önce kendimize sonrada Cumhuriyet Halk Partisi’nin siz vefakar üyelerine güveneceğiz. Sırtımızı parti örgütümüze, yol ve kader birliği yaptığımız siz dostlarımıza dayayacağız. Ben siyasi yaşamım boyunca kendimi hep örgütüme emanet ettim. Bu yoldan da asla dönmeyeceğim.
Sizlere söz veriyorum Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına girdiğimiz bu dönemde Çatalca Belediyesini kazanacağız.Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın arkadaşlar.
Sevgili yol Arkadaşlarım;
Artık küskünlükleri bir kenara bırakalım. Ben İlçe Başkan Adaylığını düşündüğüm an küskünlüklerimi bir tarafa bıraktım. Partime emek veren çalışan hiç kimseye kırgınlığım ve küskünlüğüm olamaz. Birlik olacağız güçlü olacağız. Birlik olduğumuzda bizi kimse yıkamaz.
Parti içinde
Kavgalar var, Guruplar var
Aday sayıları arttı.
Bunlar birleşemez.
AKP ‘li Çatalca Belediyesine Ankara ve TOKİ yardım ediyor
Belediyeyi almamız zor diyerek
Asla karamsarlığa kapılmayın.
Son Cumhurbaşkanlığı seçiminde partimiz 1. parti oldu bunu hepiniz biliyorsunuz.
Çalışacağız çalışacağız ve Kazanacağız bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.
Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz yarışımız biter o sandıkta birleşiriz tek vücut oluruz.
Cumhuriyet Halk Partisi umudun partisidir. Kimsesizlerin kimsesidir.
Cumhuriyetimizin her taşında Cumhuriyet Halk Partisi’nin imzası vardır.
Savaştan çıkmış bir ülke. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu
Yepyeni bir rejim.
Cumhuriyet.
Genç Cumhuriyet’in 10 yılda yaptığı büyük atılım ve kazanımların AKP iktidarı tarafından nasıl yok edildiğini satıldığını Cumhuriyetin bütün kazanımlarının tek tek yok edildiğini hepimiz biliyoruz.
Belde Belediyelerimiz kapandı
Büyükşehir Yasası çıkartıldı
Köylerimize hizmet götüren bütün kurumlar kapatıldı
Köy hizmetleri kapatıldı
İl özel idareleri kapatıldı
Köylerimiz mahalleye dönüştürüldü
Köy tüzel kişiliğinin elindeki bütün taşınmazlar belediyelere geçti.
Bizler AKP ile kent yağmasının ne olduğunu gördük. Gökdelenlerle tanıştık. Daracık yollarda kendi yandaşları para kazansın diye yüksek yüksek ucube binalar yaptırdılar
Hepimiz biliyoruz AKP’nin belediyecilik anlayışının beton ve asfalt üzerine kurulduğunu. Öyle rant odaklı şehirler yarattılar ki artık o şehirler yaşanamayacak bir duruma geldi.orman alanları yağmalandı meralar imara açıldı şehirler kaçak binalarla doldu. Çatalca’mızda bu yağmadan nasibini aldı. Çatalca şu anda İstanbul’un belkide Türkiye’nin en fazla kaçak bina yapılan ilçesi konumuna geldi.Teşekkür ederiz Mesut Üner. Çatalca’nın yağmalanmasına sunduğu katkılardan dolayı kendisine teşekkür ediyoruz..Çatalca sizide unutmayacak.Halkımız size bunun cevabını sandıkta verecek.Biz Çatalca’daki bu yağmaya dur diyeceğiz. İnsanların konut yapma ihtiyacını gidermek için elbette imara açacağız. Planlı bir şekilde ruhsatlı bina yapmalarını sağlayacağız. Çatalcamıza yeni yerleşim merkezleri kazandıracağız. Yeni cazibe merkezleri oluşturacağız. Çatalca‘da yaz ve kış turizmine yönelik yatırımlar yapacağız yatırımcılara yardımcı olacağız .Amaaaa
Tarım alanlarınıda koruyacağız.Biz Çatalca’yı alacağız. Hem de bir daha vermemek üzere.
Buna BİZ İNANDIK, SİZDE İNANIN ARKADAŞLAR.
Çatalca’da değişimi biz 4yıl önce göreve geldiğimiz ilk günden başlayarak yaptık.Yapıyoruz. Değişim çok önemli değişimin karşısında kimse duramaz ama değişimi önce kendimizden başlatmak kafalarımızı değiştirmek zorundayız.
Bizler ilçe yönetimi olarak Çatalca’da birçok ilki başardık.
Çatalca‘da toplumsal mutabakatı sağladık.
Çatalca’da Cumhuriyet Halk Partisi’ne sağlıklı bir mekan kazandırdık.
Partimizi büyüttük üye sayımızı ikiye katladık,
İBB Desteğiyle yüzlerce vatandaşımıza istihdam sağladık,
2019 Yerel seçimlerini kaybetmenin verdiği travmayı hızlıca atlattık.
Seçimi senin yüzünden kaybettik onun yüzünden kaybettik demedik. O oldu bu oldu demedik hatalarımızdan ders çıkartıyoruz dedik.
Belediye Başkanlığı seçimini kaybettiğimiz günden sonraki sıkıntılı süreçte hep yanımızda olan Çatalca’da üreticimize yapmış olduğu yardımlarla
ilçe yönetimimizin ve halkımızın hep yanında olan
Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na huzurlarınızda sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Onun sayesinde Çatalca‘da Büyük Şehirin varlığını hissettik.Onun sayesinde Pandemi sürecini sıkıntısız atlattık.Sayın Ekrem İmamoğlu sayesinde Ekonomik krizle boğuşan çiftçimize hayvan üreticimize CAN suyu olduk.
Mazot desteği ile
Gübre desteği ile
Yem desteği ile
Fide desteği ile
Sılaj tohumu desteği ile
Tarımsal araç desteğiyle
30 yıldır yapılmayan altyapı imalatları ile
Yıllardır doğal gaz gelmeyen mahallelerimize doğal gaz getirerek
Yuvam İstanbul’la Biz Çatalca‘da Büyükşehir‘i gördük Büyükşehir‘i tanıdık. Teşekkür ederiz sayın başkan teşekkür ederiz sayın Ekrem İmamoğlu.Halkımızın yanında olduğunuzu görmek bize ayrı bir güç vermiştir. Teşekkür ediyorum Sayın Başkan.Bizler Çatalca Belediyesini alacağız size söz veriyoruz sayın Başkanım. Büyükşehir‘de sizlerin kanatları altında Çatalca’da çok büyük projelere imza atacağımıza inanıyorum.Bizler ATATÜRK’ün çocuklarıyız Başkanım.Bizler Kuvayi milliyeyiz. Değişim bizim ruhumuz da var.
Çünkü biz Devrimciyiz.Değişimde Sıra Çatalca Belediyesinde Çatalca Belediyesinde
ONUDA DEĞİŞTİRECEĞİZ. DEĞİŞTİRECEĞİZ
Çatalca sizi seviyor Ekrem Başkanım.
Değerli Yol Arkadaşlarım;
Bir makam için aday olunmaz. Bir düşünce bir felsefe uğruna aday olunur. Benim için Belediye Başkan adaylığı yeni bir hikaye yazmak değil, zaten yazmaya başladığımız bir hikayeyi tamamlamak için bu göreve aday oluyorum.
Hayatımın 30 yılında Çatalca için Çatalca’lılar için yüzlerce mücadele verdim. Hem mesleki, hem siyasi anlamda.Çatalcamızın 39 mahallesindede ayrı bir dostluk ve yaşanmışlığım var.
Yıllar önce sizlerle birlikte başlattığımız bu hikayemizi tamamlayabiliriz.Çatalca’da Umudu yeniden doğuracağız.ÇATALCA için, ÇATALCA’nın değerleri için,Yapılmayanları yapmak için,Halkın İktidarını perçinlemek için,Sizin iktidarınızı kurmak için
SİZİN İÇİN ADAYIM
SİZİN İÇİN
CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYIYIM.
Çatalca’mızın zengin toprakları, iş ve aş üretsin diye.
Çatalca’mız artık yağmalanmasın diye.
Tarikat yuvaları olmasın diye, Çatalca’nın aydınlık yüzlü insanları huzur ve mutlu yaşasın diye, Gençlerimiz madde bağımlılığından kurtulup, aktif yaşamın içine dönsün diye,
Olası İstanbul depreminde Çatalca’lı hemşerilerim göçük altında ölmesin diye,
Annelerimiz, kız kardeşlerimiz ve çocuklarımız hep gülsün diye,
Üniversite mezunu işsiz gençlerimizle el ele verelim diye
ADAYIM
CHP NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYIYIM.
İlçemdeki kamu kuruluşlarının, iş dünyasının, STK’ların ve vatandaşlarımızın iş birliğini sağlamak için,
İlçemde yaşayan her bireyin hayatına dokunmak için
Halkımızın yaşam kalitesini arttırmak ve bunu sürekli hale getirmek için
ADAYIM.
CHP NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYIYIM.
Yaşanabilir bir Çatalca için çalışıp kentin rant için yağmalanmasına karşı durmak için.
Çatalca‘nın tarihi kültürü denizi ve doğası ile bütünleşik örnek bir yerleşim alanı olması için her türlü mücadeleyi vermek için.
Çatalca ile ilgili alacağımız her kararda sizlerin düşüncelerinizi alıp sonuçları sizlerle paylaşmak için.
Yaptıklarımızın ve yapamadıklarımızın açık bir şekilde ortaya konduğu hesap verebilir bir anlayışla her zaman karşınızda olmak için.
ADAYIM.CHP NİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYIYIM.
Büyük düşleri ve cesaretleri olmayan insanlar, toplumsal dönüşümü sağlayamazlar.
Büyük işler,Büyük projeler ve büyük ekipler gerektirir. Biz hazırız biz de büyük projeler var.
Çatalca bunu hak ediyor.
Çatalca bunu hak ediyor.
İNANCIMLA,BİRİKİMİMLE,VİZYONUMLA,DEVRİMCİ AZMİMLE  KUVA-İ MİLLİYE RUHUMLA,
Sizlerle omuz omuza Çatalca’mızda ALTI OKLU BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRALIM.
ŞİMDİ TAM ZAMANI,BEN HAZIRIM BEN HAZIRIM.
Ben hep sizin desteklerinizle,sizlerle birlikte bu yolda yürümeye başladım.
VE
Sonuna kadar hep beraber yürümeye devam edeceğim.
İnanın SEVGİLİ YOL ARKADAŞLARIM bu yolun sonu hepimiz için çok güzel olacak.
Çatalca da yerelde tekrar iktidar olmak için sonuna kadar çalışacağıma söz veriyorum.
HEP BİRLİKTE YENİDEN KAYBETİĞİMİZ BELEDİYEYİ KAZANMAYA VARMIYIZ
VARMIYIZ
VARMIYIZ
İyi ki sizler gibi büyük bir aileye sahibim.
Hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum…
Sağ olun varolun…

  Bu haber 731 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel Seçim 2024 Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI