Cihan Güner'e 2 yaşındaki çocuğu istismar eden şahsı 'suçlu' göstermekten dava açılmıştı: O istismarcıya 65 yıl hapis

Uşak'ta birlikte yaşadığı C.T. adlı kadının 2 yaşındaki oğlu P.T.'ye eziyet edip cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla ceza alan Yaşar Ercan 3 farklı suçtan 65,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Gazeteci, krttv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Cihan Güner hakkında ise Ercan'ı "suçlu gösterdiği" iddiasıyla dava açılmıştı. Güner'e açılan dava devam ediyor.
 Tarih: 14-12-2023 18:18:43   Güncelleme: 14-12-2023 18:24:43
Cihan Güner'e 2 yaşındaki çocuğu istismar eden şahsı 'suçlu' göstermekten dava açılmıştı: O istismarcıya 65 yıl hapis

İzmir'de yaşayan C.T., sosyal medya üzerinden Yaşar Ercan (35) ile tanıştı. Oğlu P.T.'yi yanına alan C.T. iddiaya göre, 8 Mart 2021'de çocuğunu daha iyi şartlarda büyüteceğini söyleyen Ercan'ın Uşak'taki evine yerleşerek birlikte yaşamaya başladı.

1 ay sonra C.T., o dönem 2 yaşında olan oğlunu yerde baygın bulup hastaneye götürdü. Hastanede oğlunun darbedilip cinsel istismara uğradığını öğrenen C.T., şikayetçi oldu.

Gözaltına alınan Ercan, tutuklandı. Yaşar Ercan hakkında 'nitelikli cinsel istismar', 'öldürmeye teşebbüs ve eziyet' suçlarından 60 yıla kadar hapis ve ağırlaştırılmış müebbet cezası istendi. İddianamede, C.T. hakkında da suçu bildirmemekten 1,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Uşak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde geçen haziran ayında görülen duruşmada, mahkeme heyeti, Yaşar Ercan hakkında 'cinsel istismar' suçundan 36 yıl, 'eziyet' suçundan ise 5,5 yıl hapis cezası verdi. C.T. hakkında ise 'suçu bildirmemek'ten 7 ay 15 gün hapis cezası verilerek hükmün geri bırakılması kararlaştırıldı.

İLK KARAR BOZULDU!

Tarafların itirazları üzerine dosya, istinafa taşındı. Dosyayı görüşen İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 4’üncü Ceza Dairesi, Ercan’a 'öldürmeye teşebbüs ve eziyet' suçlarından verilen suçların belirlenmesi için rapor alınması gerektiğine karar verdi. Daire, yerel mahkemenin kararını bozup, dosyayı yeniden Uşak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi.

Bozma kararının ardından sanık, 28 Kasım'da Uşak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden hakim karşısına çıktı. Duruşmaya Ercan'ın yanı sıra C.T. ve Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği avukatları ile taraf avukatları katıldı. Duruşmada söz verilen tutuklu sanık, üzerine atılı suçlamaları reddetti. Anne C.T. ise sanıktan şikayetini yineledi. Savunmaların ardından karar açıklandı.

(Yaşar Ercan)

Yaşar Ercan, 'bakım ve gözetim yükümlülüğünü ihmal etmek suretiyle çocuğun cinsel istismarı' suçundan 27 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bu suçu cebir ve tehdit ile işlediği gerekçesiyle ceza, 40,5 yıla çevrildi. Sanığın eylemlerini farklı tarihlerde zincirleme bir şekilde gerçekleştirdiğine karar veren heyet, cezayı 54 yıl hapse çıkardı.

Sanığa 'eziyet' suçundan da 5,5 yıl hapis cezası verildi. Heyet, sanığı 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 3 yıl hapse çarptırdı, suçun mağdur çocuğun yaşamını tehlikeye soktuğu gerekçesiyle ceza 6 yıla çıkarıldı. Ercan toplamda 3 farklı suçtan 65,5 yıl hapis cezası aldı. (DHA)

GAZETECİ GÜNER'E DE İSTİSMARCIYI 'SUÇLU GÖSTERDİĞİ' İDDİASIYLA DAVA AÇILMIŞTI

Gazeteci, krttv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Cihan Güner hakkında ise Ercan'ı "suçlu gösterdiği" iddiasıyla dava açılmıştı.

(krttv.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Cihan Güner)

"BİZ BU DAVALARDAN AKLANIRIZ DA, SİZ KENDİNİZİ NASIL TEMİZE ÇEKERSİNİZ, HİÇ BİLMİYORUM"

Cihan Güner, mahkemede verdiği ifade sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapmıştı. Güner, "Uşak'ta 2 yaşındaki çocuğa tecavüz ettiği gerekçesiyle mahkemece 41.5 yıl cezaya çarptırılan 'sapık'ı 'suçlu göstermek' ithamıyla Uşak'ta açılan dava nedeniyle İstanbul'da ifadeye çağrıldım. Biz bu davalardan aklanırız da, siz kendinizi nasıl temize çekersiniz, hiç bilmiyorum!" ifadelerini kullanmıştı.

DAVA DEVAM EDİYOR

Güner'e açılan dava devam ediyor.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER MANŞET Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI