Metin Kaya: Siyasetle uğraşan herkesin iddiası vardır

CHP İstanbul eski il sekreteri Metin Kaya, Yeni Dersim Gazetesi'nin sorularını yanıtladı. Kaya, "Ben burada bir gün eğer olursa, CHP Genel Merkezi tarafından görev verildiği takdirde burada insanlarımızın yanında durmayı yeğlerim. Milletin vekili olduğunu unutmadan... Aslolan halktır" dedi.
 Tarih: 20-05-2022 19:57:20
Metin Kaya: Siyasetle uğraşan herkesin iddiası vardır

EN BÜYÜK FAKTÖR KILIÇDAROĞLU

İstanbul seçimlerinin kazanılmasında duyarlı olan herkesin payı olduğunu ifade eden Metin Kaya, "En çok da payı olan CHP'nin örgütüdür elbette. Ama bunun yanında İstanbul'da yaşayıp, zamanında oraya göç etmiş bütün insanların katkısı var. Ancak bu işin kompedanı, orkestranın şefi ve yönetmeni CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur" dedi.

EKONOMİK GİDİŞAT ÇOK SAĞLIKLI DEĞİL

Ülkenin ekonomik gidişatını değerlendiren Kaya, "Şuanda Dersim Palavra Meydanı'ndayız. Burada insanlara bir dokunsak bin ah işitiriz. Ülkenin her yeri böyle. İnsanlar işsizlikten kıvranıyor. Dünyada global kriz var. Asgari ücretin rakamları da belli. İnsanlar perişan ve bitik vaziyetteler. Borçlu olmayan kimse yok. Bu açıdan ülkenin ekonomik gidişatı çok sağlıklı değil" dedi.

BU HÜKÜMETİN GİDİCİ OLDUĞU GÖZÜKÜYOR

6'lı ittifak meselesinde işin önderliğini Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığını ifade eden Kaya, "Türkiye'de daha önce hiç yapılmamış olan bir birliktelik ve ittifak sağlandı. Bu ittifakın ilk sonuçlarını büyükşehir belediye seçim sonuçlarında aldık. Devamında da ilk seçimde bu hükümetin gidici olduğu gözüküyor. Ancak yine de söz ve yetki vatandaşındır, halkındır" şeklinde konuştu.

SİYASETLE UĞRAŞAN HERKESİN İDDİASI VARDIR

Metin Kaya, "Siyasetle uğraşan herkesin iddiası vardır. Siyaset topluma karşılıksız verilen bir hizmettir. Dersim, medeniyetin ve uygarlığın şehirdir. Dersim'in halkı önemlidir. Ben burada bir gün eğer olursa, CHP Genel Merkezi tarafından görev verildiği takdirde burada insanlarımızın yanında durmayı yeğlerim. Milletin vekili olduğunu unutmadan... Aslolan halktır" dedi. Röportajın tamamını buradan izleyebilirsiniz...

 https://www.yenidersim.com/siyaset/metin-kaya-siyasetle-ugrasan-herkesin-iddiasi-vardir-h1613.html

  HABER VİDEOSU
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI