Tecrübeli siyasetçi Esenyurt Belediyesi'ne talip oldu

31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için siyasi partilerde çalışmalar hızlandı. CHP'de aday adaylığı başvuruları 5 Aralık'a kadar uzatıldı. İstanbul'da kritik öneme sahip Esenyurt için CHP'nin tecrübeli siyasetçilerinden Esenyurt ve İBB Meclis Üyesi Ali Gökmen talip oldu.
 Tarih: 30-11-2023 17:23:33   Güncelleme: 30-11-2023 17:30:33
Tecrübeli siyasetçi Esenyurt Belediyesi'ne talip oldu

Türkiye adım adım 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'ne gidiyor. Seçimlere 4 ay kala siyasi partilerde aday belirleme çalışmaları hızlandı. Ana muhalefet partisi CHP'de aday adaylığı başvuru süresi 5 Aralık Salı gününe kadar uzatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimi için kritik öneme sahip Esenyurt Belediye Başkanlığı için CHP'nin tecrübeli siyasetçilerinden Esenyurt ve İBB Meclis Üyesi Ali Gökmen aday adaylığı başvurusunda bulundu.

CHP Esenyurt İlçe Başkanlığı'nda ailesiyle birlikte adaylığını açıklayan Gökmen, yaşanılabilir bir Esenyurt vizyonuyla yola çıktığını dile getirdi.

Gökmen, "Bu şehre olan bağlılığımızı ve burada yaşayan herkes için daha iyi bir gelecek arzumuzu yüreğimizde hissederek bu adımı attık. Her birinizin beklentilerini ve umutlarını anlayarak, birlikte daha güzel bir Esenyurt gayesiyle yeni bir hikayeye başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

2018'de dönemin Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe,  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan söz ederken, “Esenyurt’un hiçbirimize ihtiyacı yok ama Tayyip Erdoğan’a ihtiyacı var. Niye var? Burayı kaybedersek Kudüs’ü kaybederiz hiçbir yeri kaybetmeyiz, İslam’ı kaybederiz, Mekke’yi kaybederiz” ifadelerini kullanmıştı.

AKP, Esenyurt Belediyesi'nin 2019 Yerel Seçimleri'nde kaybetti. Yıllar sonra İBB yönetimi de CHP'ye geçti.

Etiketler
  Bu haber 382 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yerel Seçim 2024 Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI