AFAD’TAN BAŞAKAY’A TAM PUAN

AFAD’TAN BAŞAKAY’A TAM PUAN
 Tarih: 09-07-2024 17:05:30
AFAD’TAN BAŞAKAY’A TAM PUAN

Başakşehir Belediyesi bünyesinde kurulan BAŞAKAY, afete hazır bir Başakşehir için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 2021 yılı Sivil Savunma Günü kurulan Başakşehir bu zamana kadar binlerce Başakşehirliyi eğitirken kendi bünyesindeki ekipleri de AFAD’tan eğitim aldı. Bünyesine yeni katılan ekipler ise bugün gerçekleştirilen sınavı başarı ile tamamlayarak Türkiye’nin her yerinde arama kurtarma faaliyetlerine katılmaya hak kazandı.

Sınavda hazırlanan senaryoya göre yaşanan bir depremden dolayı enkaz altında kalan vatandaşlar kurtarıldı. Merkezden hazırlanarak yola çıkan BAŞAKAY ekipleri, afetin yaşandığı alana gelerek ön tespitte bulundu. Ardından çadırlar kurularak çalışmalara başlandı. Senaryo gereği enkaz altında kalanlar kurtarıldı. Sınavı başarıyla tamamlayan BAŞAKAY AFAD’ın akreditasyonunu tamamlamış oldu.

30 kişilik BAŞAKAY ekibinin katıldığı, AFAD Bursa ekiplerinin gözetiminde gerçekleştirilen akreditasyon sınavından tam not alarak sınavı başarıyla tamamladı.  Böylede BAŞAKAY ekipleri olası afet durumlarında 12 saate kadar afet bölgesinde arama kurtarma çalışması yürütecek.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Belediye Haberleri Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI