Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’ten DİSK ve İstanbul Barosu’na ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’ten DİSK ve İstanbul Barosu’na ziyaret: 29 Kasım’da yapılacak açıklamaya davet etti
 Tarih: 27-11-2023 23:25:27
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’ten DİSK ve İstanbul Barosu’na ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve beraberindeki parti heyeti Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nu (DİSK) ve İstanbul Barosu’nu ziyaret ederek 29 Kasım Çarşamba günü yapılacak basın açıklamasına davet etti. 

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve beraberindeki parti heyeti, Beşiktaş’ta bulunan DİSK’i ve Taksim’deki İstanbul Barosu’nu ziyaret etti. Çelik’i DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve sendika yönetimi karşıladı. 

DİSK ile yapılan görüşmede emekçilerin ekonomik kriz nedeniyle yaşadığı yoksulluk gündeme gelirken, Çerkezoğlu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdikleri “Gelirde adalet vergide adalet” yürüyüşü hakkında Çelik ve parti heyetini bilgilendirdi. 

ÇELİK DİSK VE İSTANBUL BAROSU’NU ZİYARET ETTİ

Çelik, Çerkezoğlu ile gerçekleştirdikleri görüşmede, DİSK’i 29 Kasım Çarşamba günü Türkiye’nin 81 ilinde gerçekleştirecekleri kitlesel basın açıklamasına davet etti.      

DİSK’in ardından İstanbul Barosu’nu Taksim binasında ziyaret eden Çelik ve partili hukukçu heyeti, burada Baro Başkanı Filiz Saraç ve yönetim kurulu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Son günlerde Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasında devam eden krizin konuşulduğu görüşmede Çelik, iktidarın yargıyı dizayn etme girişimlerinin devam ettiğine dikkat çekti. 

CHP olarak Anayasa Mahkemesi ve anayasaya dönük bu müdahaleye karşı durduklarının altını çizen Çelik, geçtiğimiz haftalarda Fatih’teki Sirkeci Büyük Postane önünde ve ardından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde güçlü ve kalabalık birer basın açıklaması gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Sonrasında İstanbul Adalet Sarayı önünde 10 gün süren ve her gün CHP’li üç ilçenin ve yurttaşların katılımıyla süren Adalet Nöbeti başlattıklarını ifade eden Çelik, bu nöbetlerin de yoğun katılımlı geçtiğini dile getirdi. 


“DAHA FAZLA İŞBİRLİĞİ İÇİN GÖRÜŞMELERE DEVAM EDECEĞİZ”

Çelik, 29 Kasım Çarşamba günü İstanbul Adliyesi önünde on gündür devam eden adalet nöbetinin sonlandırılması ve bundan sonra devam edecek demokratik mücadelelerin duyurusunu yapacakları basın açıklamasına İstanbul Barosu’nu davet etti. Çelik, heyetler aracılığıyla toplumun tüm kesimlerinin bu açıklamaya katılım sağlaması için meslek örgütleri, barolar, sendikalar ve demokratik kitle örgütleriyle görüştüklerini ifade etti.  
    
Çelik, önümüzdeki zamanlarda barolarla, sivil toplum örgütleriyle, demokratik kitle örgütleriyle, meslek örgütleriyle ve sendikalarla daha fazla işbirliği için görüşmelere devam edeceklerini belirtti. 

  Bu haber 268 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI