ÖZGÜR KARABAT’TAN BAKAN ŞİMŞEK’E: “SARAY'IN KİRLİ PLANLARINI UYGULAYAN İNSAN OLARAK TARİHE GEÇME! GİTTİĞİN YOL, YOL DEĞİL. ELBET HESABI SORULUR”

ÖZGÜR KARABAT’TAN BAKAN ŞİMŞEK’E: “SARAY'IN KİRLİ PLANLARINI UYGULAYAN İNSAN OLARAK TARİHE GEÇME! GİTTİĞİN YOL, YOL DEĞİL. ELBET HESABI SORULUR”
 Tarih: 26-11-2023 22:39:30
ÖZGÜR KARABAT’TAN BAKAN ŞİMŞEK’E: “SARAY'IN KİRLİ PLANLARINI UYGULAYAN İNSAN OLARAK TARİHE GEÇME! GİTTİĞİN YOL, YOL DEĞİL. ELBET HESABI SORULUR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, “Atatürk, Keban, Karakaya, Ilısu gibi barajlarımızı satacaklar.cSektörün uzmanlarına göre, kamunun santrallerinin bedeli 50 milyar doları buluyor. Bunları Mehmet Şimşek, yerel seçim sonrası satarak günü kurtaracak. Şimşek'in dezenflasyon ve yabancı yatırım sürecinin yılın ikinci yarısında başlayacağı sözünün temeli, TCMB'nin yeni para politikaları değil, özelleştirme kaynaklı döviz girişidir...Mehmet Şimşek'i buradan tekrar uyarıyorum: Saray'ın kirli planlarını uygulayan insan olarak tarihe geçme! Gittiğin yol, yol değil. Elbet hesabı sorulur” açıklamasını yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Özgür Karabat, kişisel X (Twitter) hesabından özelleştirmelere ilişkin yeni bir açıklama yaparak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e uyarılarda bulundu. Karabat’ın açıklaması şöyle:

"ELEKTRİK ÜRETİMİNİN YÜZDE 80'İNDEN FAZLASI ÖZEL SEKTÖRDE. ŞİMDİ YÜZDE 100'ÜNÜ ÖZEL ŞİRKETLERE DEVREDECEKLER. ATATÜRK, KEBAN, KARAKAYA, ILISU GİBİ BARAJLARIMIZI SATACAKLAR”

“Türkiye'nin son varlıkları AKP'nin ikbali uğruna satılacak. ‘Seçim sonrası, yabancı yatırım kısa sürede gelecek’ dediler. Kimse gelmedi. Şimdi de özelleştirme yapıp bunları yabancı yatırımcı diye anlatacaklar. Çok derin bir operasyon yürütülüyor. Yabancılara, özellikle Arap sermayesine söz verildi. Kamuda çok az varlık kaldı. Onlar da ağırlıklı olarak enerji santralleri. Enerjide dağıtım sektörünün tamamı özelleştirildi. 2013'te 15 milyar dolara satıldı. 21 dağıtım bölgesi, özel şirketlerin kontrolünde. Dağıtım şirketlerinin kamuya karşı görevlerini yerine getirmediklerini defalarca dile getirdik. Elektrik üretiminin yüzde 80'inden fazlası özel sektörde. Şimdi yüzde 100'ünü özel şirketlere devredecekler. Atatürk, Keban, Karakaya, Ilısu gibi barajlarımızı satacaklar.

"MEHMET ŞİMŞEK'İ BURADAN TEKRAR UYARIYORUM: SARAY'IN KİRLİ PLANLARINI UYGULAYAN İNSAN OLARAK TARİHE GEÇME! GİTTİĞİN YOL, YOL DEĞİL. ELBET HESABI SORULUR”

Sektörün uzmanlarına göre, kamunun santrallerinin bedeli 50 milyar doları buluyor. Bunları Mehmet Şimşek, yerel seçim sonrası satarak günü kurtaracak. Şimşek'in dezenflasyon ve yabancı yatırım sürecinin yılın ikinci yarısında başlayacağı sözünün temeli, TCMB'nin yeni para politikaları değil, özelleştirme kaynaklı döviz girişidir. Türkiye'de gerçek anlamda bir yapısal reform, üretime geçiş ve hukukun üstünlüğü sağlanmadan dezenflasyon yaşanması söz konusu olamaz. Şimşek de bunu çok iyi biliyor. Ama siyasi ikballeri, vatanın ikbalinin önüne geçtiği için kamunun malını yağmalayacaklar. Mehmet Şimşek'i buradan tekrar uyarıyorum: Saray'ın kirli planlarını uygulayan insan olarak tarihe geçme! Gittiğin yol, yol değil. Elbet hesabı sorulur.”

 

Etiketler
  Bu haber 203 defa okunmuştur.
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI