Kılıçdaroğlu'nun danışmanı İbrahim Uslu, Egemen Bağış'la

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarından siyasal iletişim uzmanı İbrahim Uslu'nun, Prag Büyükelçisi Egemen Bağış'la birlikte fotoğrafı sosyal medyada tartışma yarattı.
 Tarih: 03-06-2023 00:10:13
Kılıçdaroğlu'nun danışmanı İbrahim Uslu, Egemen Bağış'la

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanlarından siyasal iletişim uzmanı İbrahim Uslu'nun, Prag Büyükelçisi Egemen Bağış'la birlikte fotoğrafı sosyal medyada tartışma yarattı.

Kılıçdaroğlu'nun "rüşvet ilişkileri içinde olma" iddiasıyla suçladığı, 17-25 Aralık 2013 sürecinde kamuoyuna yansıyan konuşma kayıtları ve görüntülerin ardından Devlet Bakanlığı'ndan istifa etmek zorunda kalan, daha sonra Prag Büyükelçiliği'ne atanan Egemen Bağış, Prag'da İbrahim Uslu ve eski AKP milletvekili (İstanbul ve Şanlıurfa) olan eşi Prof. Zeynep Karahan Uslu'yu ağırladı.

Uslu çiftinin turistik seyahat için bulunduğu Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da Türkiye Büyükelçiliği'ni de ziyaret ettiği bildirildi.

Ziyaretin ardından Prag Büyükelçiliği'nin Twitter hesabından, şu açıklama yapıldı:

"Büyükelçimiz Sayın Egemen Bağış ile birlikte TBMM’de İstanbul’u temsil eden Sayın Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu ve eşi Sayın Dr. İbrahim Uslu Prag’a turistik ziyaretleri kapsamında sefaretimizi ziyaret ederek anılarını tazelediler."

Büyükelçiliğin paylaşımının ardından, sosyal medyadaki bazı hesaplardan "Kılıçdaroğlu'nun sık sık Egemen Bağış'a yönelttiği suçlamalar" hatırlatılarak İbrahim Uslu'nun ziyareti eleştirildi.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI